İçten.Net

Güncel Kadın Moda Sitesidir.

Çalışırken Zayıflama

Çalışırken Zayıflama Yolları

Masa başında çalışırken kilo almaya başladıysanız hemen alışkanlıklarınızda değişiklikler yaparak kilonuzu kontrol altına alabilirsiniz.

Sabah Kahvaltısını Atlamayın

Sabah kahvaltısı son derece önemli olduğu için sağlıksız besinlerle geçiştirmemelisiniz. Poğaça, simit gibi ayaküstü yenecek gıdalar ne yazık ki vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri almasını engeller. Vakit sorunu yaşıyorsanız sabahları 10 dakika daha erken gelerek iyi bir kahvaltı yapabilir veya daha erken uyanıp evden çıkmadan da kahvaltınızı yapmış olarak işe gidebilirsiniz. Tam tahıllı 1-2 dilim ekmek, haşlanmış yumurta, siyah veya yeşil zeytin, domates, biber ve salatalık gibi mevsim sebzeleri tüketmek son derece sağlıklı bir kahvaltı yapmanızı sağlayacaktır.

Ara Öğünleri Atlamayın

Her ne olursa olsun gün içinde en az iki defa ara öğün olarak sağlıklı besinler ve atıştırmalıklar tüketin. Bir porsiyon mevsim meyvesi, bir avuç fındık, fıstık, badem veya ceviz yiyebilirsiniz. Vitamin ve mineral açısından son derece zengin atıştırmalıklar olduğu için hem açlığınızı bastıracak, hem de enerjinizi yükselterek çalışmalarınıza daha fazla konsantre olmanızı sağlayacaktır.

Öğle Yemeğini Sıkı Tutun

Kahvaltıdan sonraki en önemli öğün olan öğle yemeğini sağlıklı beslenme açısından zengin besinlerle zenginleştirebilirsiniz. Sizi ağırlaştıracak, enerjinizi düşürecek ve kilo almanızı sağlayacak olan hamur işleri, kızartmalar, aşırı tuzlu ve tatlı besinler yemek yerine, taze sebze, meyve, ızgara veya haşlanmış balık, tavuk, et, yoğurt gibi protein, mineral ve vitamin açısından zengin yiyeceklere yönelmelisiniz. Ofiste yaşam şeklinizi kendinize göre düzenleyebilmek için, vaktiniz olmasa bile, evinizde hazırladığınız tavuklu sandviç veya ton balıklı salata da gayet güzel bir öğle yemeği yahut ara öğün olarak sizi tatmin edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçten.Net © 2018 Frontier Theme