İçten.Net

Güncel Kadın Moda Sitesidir.

Göbek Yağlarını Eriten Lahana Salatası

Göbek Yağlarını Yakan Lahana Salatası

Sağlık açısından, zengin mineral ve protein deposu olan lahana, göbek bölgemizdeki yağlara ilaç gibi gelecek. Dr. Ayça Kaya, bu salatayı bol bol tüketmek gerektiğini söylüyor.

Lahana’da, bol miktarda B, C ve E vitamini bulunur. İçindeki bol arsenik, kükürt ve vitaminleri sayesinde, kanı temizleyip cildi güzelleştirdiği gibi, bol idrar söktürdüğü, vücuttaki suyu, toksinler ve zehirli maddeleri idrar yolu ile dışarı atmasına yardımcı olduğu sadece birkaç faydasından birkaçıdır.

Lahananın sahip olduğu tüm önemli etkilerinden yararlanmak için, mümkün olduğunca diyetlerinize katmanızı tavsiye ederiz.

Lahananın faydaları bilindiği gibi oldukça fazla olmakla birlikte şu an tüketmek için tam da mevsimi. Bu yazımızda sizlere Dr. Ayça Kaya’nın önermiş olduğu, göbek yağlarını yakan lahana salatasının tarifini vermek istiyoruz. Bu salatayı tüketerek istediğiniz forma kavuşacak ve bunu kış boyuda yapabileceksiniz. Böylece 2018 yaz sezonuna çok sıkıntıya girmeden, rahatlıkla fit girebileceksiniz.

Kalorili yiyecekler, katı yağlar ve katı etler karın bölgesindeki yağlanmanın en tabi suçlularıdır. Ancak tek suçlusu değil malesef. Elbette genetik faktörlerde karın bölgesinde yağlanmalarda önemli rol oynar. Bu nedenle Dr. Ayça Kaya bu durumdan muzdarip olanlar için göbek yağlarına savaş açacak olan Lahana Salatası tarifini sizlerle paylaştı.

 

Göbek Yağlarını Yakan Lahana Salatası Tarifi Malzemeleri

 

Yarım kırmızı lahana – Çeyrek beyaz lahana

10 adet çiğ badem (dövülmüş)

2 – 3 adet karnabahar çiçeği (1 bardağa denk düşecek şekilde ufalanmış)

Yoğurt

1 diş Sarımsak

 

Yapılışı

Kırmızı ve beyaz lahanaları rendeleyin.

Tuz ve limonla lahanaları ovun.

Çiğ karnabaharları ister ufalayın isterseniz de blenderden geçirin.

Lahanaların içerisine çiğ karnabaharları ekleyin ve harmanlayın.

Daha sonra sarımsağı ezin ve yoğurtla karıştırın. Dilerseniz yoğurda kekik, kimyon, nane gibi baharatlar da ekleyebilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz yoğur karışımını lahanaların üzerine dökün ve karışmasını sağlayın.

Son olarak ta servis tabağına alıp bademle süsleyip servis edebilirsiniz.

Dr. Ayça Kaya’nın önerdiği, göbek yağlarını yakan Lahana Salatasını gün içerisinde herhangi bir öğünde veya tek öğün olarak da tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçten.Net © 2018 Frontier Theme