İçten.Net

Güncel Kadın Moda Sitesidir.

Kısa Zamanda Kilo Vermek

Kısa zamanda kilo vermek mümkün mü?

Açıkçası bu sorunun cevabını, günümüzde neredeyse yarısından fazladı obez hale gelmiş tüm şehir insanları merak ediyor. Uzmanlara göre bu biyolojik olarak mümkün olmasa da bazı yöntemlerle, hızlı kilo vermenin mümkün olduğunu hepimiz görüyoruz. Pek çok hızlı kilo vermenin dezavantajları yok mu? Elbette var. Haydi birlikte bu detayları inceleyelim.

Nasıl Kilo verilir?

Nasıl kilo verilir sorusunun cevabı, nasıl kilo alınır sorusunun içindedir. Doğada, insanlar ve hayvanlar, bu imkana sahiptir. Ancak, insanlar tarafından yönlendirilmeyen hayvanların şişman olması mümkün değildir. Örneğin, bir sokak kedisinin şişman olması oldukça zor iken, ev kedilerinin büyük bir kısmı obezdir. Bunun nedeni; insanların ev hayvanlarını yanlış ve fazla besliyor olmasıdır. Doal ortamında canlılar, yeterince beslenir ve gereğince hareket ederken, şehir yaşantısında insanlar da havyalar gibi kilo alırlar.

Yani kilo vermek için birinci adım, doğamızın gerektirdiği kadar hareket ediyor olmaktır. Yeterli enerjiyi harmanız durumunda, kilo almanız zaten mümkün olmayacaktır. Bunun yanında elbette, ihtiyacınız kadar beslenmek ve aşırı tüketimden kaçınmak gerekir. Aksi halde zaten yeterince enerji harcamadığınız bir yaşam biçimini sürdürürken, üzerine fazla kalorilerinizin yağa dönüşmesine sebep olursunuz.

Kilo vermek aslında çok basit

Hızlı kilo vermek fizyolojik olarak doğru bir yöntem değildir. Uzmanlara göre, ayda en çok 4-5 ilo vermek uygundur ki, bunun üzerinde vereceğiniz her gram, farklı sağlık sorunlarına sebep olacaktır. Kaldı ki, ayda 5 kilo hiç de az bir rakam değildir. Yılda 60 kilonun verilebilmesi bu durumda mümkündür. Unutmayın, fazla kilolarınızı bir ayda almadınız. Dolayısıyla bir ayda veremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçten.Net © 2018 Frontier Theme