İçten.Net

Güncel Kadın Moda Sitesidir.

Ünlüler Formlarını Nasıl Koruyor

Ünlüler nasıl formda kalıyor?

Formda kalmak, vücut kitle endeksinin en ideal seviyede olmasını ifade ediyor. Yani ideal kiloya sahip olmak ve bunu korumak, aynı zamanda vücudun yağ ve kas oranını ideal seviyede tutmak formda kalmak olarak tanımlanabilir. Ünlüler için formda kalmak birkaç farklı şekilde değerlendirilebilir. Manken ve foto model gibi meslekler ile iştigal eden hanımların formlarını hiçbir zaman kaybetmemeleri söz konusu iken, örneğin sinema ve dizi sektöründe ki oyuncuların zaman zaman içinde bulundukları yapımın gereksinimlerine bağlı olarak farklı kilo seviyelerinde olmaları söz konusu olabilir. Rolün gereği olarak kimi oyuncuların zaman zamanciddi kilolar aldığını veya verebildiğini kolayca görebiliriz. Bu şov dünyasında çalışan tüm ünlülerin ortak noktasıdır. Çok az ünlü hayatı boyunca aynı kiloda kalır. Ancak söylediğimiz gibi bu bir tercih değil rolün gerekliliğidir.

Nasıl kilo alınıp verilebiliyor?

Esasında kilo almak ve vermek; harici bir sağlık sorunu olmaması durumunda çok da mucizevi ölenler değildir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu belli bir kalori değeri vardır ve bu değerin üzerinde ya da altında tüketimde bulunduğumuz takdirde kilo alır veya veririz. Ünlüler rollerini hazırlanırken aylar Boyunca kampa girer ve olmaları gerektiği forma kavuşmaya çalışırlar. Aynı şekilde içinde bulundukları yapılmış sona erdikten sonra idari formlarını geri dönmek için çalışırlar. Bilimsel yöntemlerle yapılan diyetler kilo almak ve vermek için son derece yeterlidir.

Ünlüler neden hep formda kalıyor?

Sürekli göz önünde olmak, gazetelerin ve sosyal medyanın ana sayfasında yer almak durumunda olan ünlülerin formlarını kaybetmek ve kötü görünmek gibi lüksleri yoktur. Bir yapımında yer almak için popüler olmak ve toplum tarafından beğeniyle karşılanıyor olmak gerekir bunun için de normal olarak formda olmak gereklidir. Formda kalmak için ise bahsettiğimiz gibi, mucize işlemler değil bilimsel ve genel geçer yöntemler kullanılmaktadır sadece zamanın iyi kullanılması ve diyetini bozulmaması ünlülerin formda kalma sırlarından birisidir. Tabii spor yapmak da bu sürecin destekleyicilerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçten.Net © 2018 Frontier Theme